Pendarovski: Salvini nuk është fashist, ai është mik i vendit tonë


load
Gazeta Express
12 Gusht 2019 13:36

Gjatë konferencës për shtyp të Presidentit të vendit, Stevo Pendarovski, i pyetur nëse politika italiane, kryesisht ajo e krahut të djathtë, është e përfshirë në aferën “Reket”, ai u përgjigj se nuk beson se politika italiane është përfshirë dhe se Salvini është një mik i mirë i vendit tonë duke precizuar se ai nuk është fashist, por një mik i mirë i vendit tonë.

“Për mua Salvini nuk është fashist, e kundërta, është një politikan demokrat, i një vendi demokratik si Italia, që është një nga vendet më mike të Maqedonisë së Veriut për integrimet në NATO e BE, tha Pendarovski.

Artikull i sponsoruar

Te fundit


Kthehu lart