Pas tërmetit të fuqishëm, ndërtesa shumëkatëshe në Turqi përfshihet nga flakët - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

24/01/2020 21:36

Pas tërmetit të fuqishëm, ndërtesa shumëkatëshe në Turqi përfshihet nga flakët

Lajme

Gazeta Express

24/01/2020 21:36

Një tërmet i fuqishëm, prej 6.7 ballësh të shkallës Rihter, ka goditur Turqinë në mbrëmjen e së premtes.

Ministri i Brendshëm turk, Sulejman Sojlu, ka bërë të ditur se deri më tani është konfirmuar se kanë humbur jetën katër persona.

Pas tërmetit një ndërtesë shumëkatëshe në Elazig është përfshirë nga flakët dhe nuk dihet se nga erdhi ky zjarr dhe nëse ka persona të bllokuar brenda.

Elazığ’da Depremin Ardından Bir Binada Yangın Çıktı!

Ministri Sojlu ka njoftuar se “në Sivrixhe ka 4-5 ndërtesa të shembura. Katër bashkëkombës kanë humbur jetën dhe dy janë lënduar”, ka njoftuar Sojlu.

“Në Elazig janë 10 banesa që kanë pësuar dëmtime”, ka treguar ai.