Pas koncertit me pesë të vdekur, Dhurata Dora humb personin e shtrenjtë - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

25/08/2019 11:52

Pas koncertit me pesë të vdekur, Dhurata Dora humb personin e shtrenjtë

Ballina

Gazeta Express

25/08/2019 11:52

Dy ditë më parë ndodhi një tragjedi në një koncert në Algjeri, ku performuan Soolking dhe këngëtarja shqiptare Dhurata Dora.

Gjatë koncertit, skena është shembur. Pesë persona kanë gjetur vdekjen dhe shumë të tjerë janë lënduar. Dhurata shprehu dhimbjen për ngjarjen që ndodhi me një postim në Instagram.

“Faleminderit Algjeria që më mirëpritët aq ngrohtë. Ju dua. Por, lajmet e trishta më kanë shkatërruar. Prehuni në paqe”, shkruante Dhurata.

Por një tjetër lajm i hidhur ka mbërritur për këngëtaren pasi sot është ndarë nga jeta gjyshja e saj.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë Dhurata përmes një foto në Instagram me mbishkrimin: “U prefsh në paqe nana. Të dua”. Ngushëllime familjes.