Pamje nga aksidenti i tmerrshëm në Podujevë, ku mbeti i vdekur një person - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

15/11/2019 15:28

Pamje nga aksidenti i tmerrshëm në Podujevë, ku mbeti i vdekur një person

Ballina

Gazeta Express

15/11/2019 15:28

Një person ka mbetur i vdekur e dy të tjerë kanë marrë lëndime nga një aksident në Lluzhan të Podujevës. Sipas Policisë, në këtë aksident kanë qenë të përfshirë dy vetura, raporton Express.

Rastin për Express e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë,  Bajram Krasniqi.

Krasniqi ka thënë se personat e lënduar janë dërguar për trajtim në Qendrën Klinike dhe Universitare të Kosovës.

“Është njoftuar edhe emergjenca dhe njësia e zjarrfiksave. Njësitë në vendin e ngjarjes kanë njoftuar, se mjeku në vend ngjarje ka  konstatuar  se një person ka ndërruar  jetë. Dy  persona tjerë të lënduar janë dërguar në QKUK-Prishtinë. Në aksident janë të perfshira dy automjete”, ka thënë Krasniqi.

Express iu sjell pamje nga vendi ku ndodhi aksidenti.