Pacolli në Crans Montana: Kosova po bëhet pjesë e OKB’së


Gazeta Express
27 Qershor 2019 13:48

Ministri i Punëve të Jashtme, Behxhet Pacolli, përmes llogarisë së tij në Facebook ka njoftuar se Kosova është gati për t’u bërë pjesë e OKB’së.

Pacolli përmes këtij postimi i është drejtuar miqve spanjollë duke iu thënë se Kosova nuk ka lidhje me Katalonjën.

Ai gjithashtu bëri të ditur se Forumi i Cransmontanës, këtë vit me inisiativën e tij do të zhvillohet në Prishtinë. Gjë që sipas Pacollit, Kosova shndërrohet në një adresë globale e paqes dhe dialogut mes anëtarëve të ndryshëm shtetërorë apo social anembanë botës.

Postimi i plotë i Pacollit:

Te fundit


Kthehu lart