Pacolli flet për largimin e Agim Bahtirit nga AKR-ja - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

23/08/2019 11:48

Pacolli flet për largimin e Agim Bahtirit nga AKR-ja

Lajme

Gazeta Express

23/08/2019 11:48

Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka paralajmëruar se sot do t’i bashkohet Lëvizjes Vetëvendosje. Në anën tjetër kreu i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli, në një konferencë për media u shpreh se nuk është hidhëruar me largimin e Bahtirit nga partia e tij.

“Ne nuk merremi me persona, AKR-ja ka lindë si subjekt politik, natyrisht ka marrë njerëz, janë eduku, kanë marrë forcë… kanë shku dhe AKR-ja është këtu përgjithmonë, ne jemi liberalë. Nuk hidhërohemi me njerëz që vijnë e shkojnë”, ka thënë Pacolli pas nënshkrimit të koalicionit me Nismën.

Ndryshe, Agim Bahtiri udhëheq komunën e Mitrovicës për dy mandate radhazi. Partia e tij ishte në bashkëqeverisje me Vetëvendosjen.