Osmani takohet me kryeministrin e Libanit, tregon çka bisedoi me të - Gazeta Express
string(66) "osmani-takohet-me-kryeministrin-e-libanit-tregon-cka-bisedoi-me-te"

Osmani takohet me kryeministrin e Libanit, tregon çka bisedoi me të

Lajme

Gazeta Express

18/09/2023 20:40

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është takuar në Neë York me kryeministrin e Libanit, Najib_Mikati

Në këtë takim është folur për përpjekjet e Kosovës dhe Libanit për afrimin e vendeve dhe popujve mes vete.

Lexo Edhe:

”Përsëriti përkushtimin e vendosur të Kosovës për të vazhduar përpjekjet tona të përbashkëta për të zhvilluar marrëdhëniet dypalëshe me Libanin si një hap thelbësor për afrimin e vendeve dhe popujve tanë”, ka shkruar Osmani në Twitter. /Gazeta Express