Osmani: Nuk pranojmë zgjedhje të parakohshme


load
Gazeta Express
12 Gusht 2019 13:33

Bujar Osmani deklaroi sot se Bashkimi Demokratik për Integrim nuk i mbështet idenë për zgjedhje të reja parlamentare.>

Ai deklaroi se, përparësi duhet ti jepet proceseve euroi-atlantike.

“Bashkimi Demokratik për Integrim nuk mbështet zgjedhjet e parakohshme parlamentare para anëtarësimit të vendit në NATO dhe marrjen e datës për fillimin e negociatave për anëtarësim në Bashkimin Evropian”, u shpreh Osmani.

Artikull i sponsoruar

Te fundit


Kthehu lart