Osmani e takon në Zvicër këshilltarin kryesor të Biden - thotë se kanë folur për rritjen e bashkëpunimit - Gazeta Express
string(102) "osmani-e-takon-ne-zvicer-keshilltarin-kryesor-te-biden-thote-se-kane-folur-per-rritjen-e-bashkepunimit"

Lajme

Gazeta Express

16/06/2024 17:34

Osmani e takon në Zvicër këshilltarin kryesor të Biden – thotë se kanë folur për rritjen e bashkëpunimit

Lajme

Gazeta Express

16/06/2024 17:34

Presidentja Vjosa Osmani ka zhvilluar një “takim të rëndësishëm” në Zvicër Jake Sullivan, Këshilltarin për Siguri Kombëtare të Presidentit Joe Biden.

Osmani ndau disa fotografi nga takimi, ndërsa shkroi shkurtimisht për takimin që e cilësoi si të rëndësishëm.

Lexo Edhe:

“Një takim i rëndësishëm me Këshilltarin për Siguri Kombëtare të Presidentit Biden, z. Jake Sullivan, dhe Ambasadorin Michael Carpenter- Drejtor i Lartë për Evropë në Këshillin për Siguri të Shtëpisë së Bardhë, mbi rolin jetik të Shteteve të Bashkuara për paqe dhe siguri të qëndrueshme si dhe për rëndësinë e rritjes së bashkëpunimit tonë.🇽🇰🇺🇸”, shkroi Osmani në Facebook.

Në Zvicër, Osmani shkoi për të marrë pjesë në një samit paqeje për Ukrainën.