Osmani demanton: S’kam kërkuar mbrojtje nga KFOR-i e as s’kam folur me ambasadorët për Specialen

Sot gjatë ditës në disa media është raportuar se kryeparlamentarja Vjosa Osmani ka kërkuar mbrojtje nga KFOR-i, si dhe ka lajmëruar ambasadorët se deputetët e Kuvendit po tentojnë zhbërjen e Gjykatës Speciale. Kabineti i kryetares së Kuvendit ka deklaruar se këto lajme janë të pavërteta. Kabineti i kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmani, përmes një njoftimi … Continue reading Osmani demanton: S’kam kërkuar mbrojtje nga KFOR-i e as s’kam folur me ambasadorët për Specialen