Orari i ndeshjeve të Manchester Cityt për sezonin e ardhshëm të Premierligës - Gazeta Express

Orari i ndeshjeve të Manchester Cityt për sezonin e ardhshëm të Premierligës

Sport

Gazeta Express

13/06/2019 11:43

Pas një tjetër sezoni mbresëlënës në Angli, Pep Guardiola do të tentojë të tregohet i suksesshëm në Evropë sezonin e ardhshëm.

Manchester City synon ta arrijë një sezon të tretë të suksesshëm në Premierligë, pasi që e mposhti Liverpoolin vetëm për pak pikë për t’u shpallur kampion me dallim një pikë sezonin e kaluar, transmeton Gazeta Express.

Pep Guardiola e fitoi një tripletë vendore historike me skuadrën e tij sezonin e kaluar, duke u treguar i suksesshëm në Premierligë, Carabao Cup dhe FA Cup, ndërsa sezonin tjetër e synon trofeun e Ligës së Kampionëve.

Një udhëtim në Londër për ndeshjen kundër West Hamit e hap sezonin për Manchester Cityn, para takimit me finalistin e sezonit të kaluar të Ligës së Kampionëve, Tottenhamin.

7 dhjetor, në shtëpi, dhe 7 mars, mysafir, janë datat e ndeshjeve të derbit kundër Manchester Unitedit, ndërsa rivaliteti i tyre me Liverpoolin do të vazhdojë më 9 nëntor në Anfield dhe 4 prill në Etihad.

Lista e plotë e ndeshjeve të Manchester Cityt për sezonin 2019/20 të Premierligës: