Operacioni në Nikël, vihen në pranga dy personat e kërkuar - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

17/11/2019 10:11

Me i fundit

Operacioni në Nikël, vihen në pranga dy personat e kërkuar

Ballina

Gazeta Express

17/11/2019 10:11

Dy persona ne kerkim, jane arrestuar sot nga policia, në vijim të operacionit te koduar “Lokalizimi”. 

arrestim

Agron Bami 33 vjeç, banues në fshatin Nikël, Krujë dhe Gezim Ndoj 40 vjeç, banues në Fushë Arrëz, Pukë jane personat qe jane vene ne pranga nga policia.

“Pas hetimeve proaktive të kryera nga Policia e Pukës, në bashkëpunim me Prokurorinë, rezultoi se këta shtetas në bashkëpunim dhe me shtetasin J. Gj. (i arrestuar 2 ditë më parë) dyshohen si autorë të veprës penale “Kultivimi i bimëve narkotike e kryer në bashkëpunim”, ndodhur në vitin 2018 në Fushë Arrëz , si dhe për “Armëmbajtje pa leje”. njofton policia.

NJOFTIMI  

Nga strukturat e Komisariatit të Policisë Pukë në bashkëpunim me forcat e Komisariatit të Policisë Krujë në vijim të operacionit “Lokalizimi” në fshatin Nikël, Krujë, u bë kapja dhe ndalimi edhe i dy shtetasve të tjerë të shpallur në kërkim:

A. B. 33 vjeç, banues në fshatin Nikël, Krujë dhe G. N. 40 vjeç, banues në Fushë Arrëz, Pukë.

Pas hetimeve proaktive të kryera nga Policia e Pukës, në bashkëpunim me Prokurorinë, rezultoi se këta shtetas në bashkëpunim dhe me shtetasin J. Gj. (i arrestuar 2 ditë më parë) dyshohen si autorë të veprës penale “Kultivimi i bimëve narkotike e kryer në bashkëpunim”, ndodhur në vitin 2018 në Fushë Arrëz , si dhe për “Armëmbajtje pa leje”

Vijojnë hetimet për dokumentimin e plotë të këtij aktiviteti kriminal.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Pukë për veprime të mëtejshme.