Nota e Milot Rashicës në humbjen e hidhur të Werder Bremen në minutat shtesë - Gazeta Express
string(76) "nota-e-milot-rashices-ne-humbjen-e-hidhur-te-werder-bremen-ne-minutat-shtese"

08/12/2019 20:55

Nota e Milot Rashicës në humbjen e hidhur të Werder Bremen në minutat shtesë

Një gol në minutat shtesë, pothuajse në fund të takimit, ka shtangur të gjithë te Werder Bremeni.

Paderborni arriti që ta mposhtë Werder Bremenin midis ‘Weserstadion’, me rezultat minimal 0-1.

Kjo humbje është me e hidhur se një humbje ndoshta me rezultat të thellë, për faktin se mysafirët shënuan për 0-1 në minutat shtesë, Sven Michel ua ndali zemrat të gjithëve.

Sido që të jetë, kjo humbje, nuk e zbeh paraqitjen fantastike të Milot Rashicës, ku i mungoi vetëm goli.

Ai është vlerësuar me notën më të mirë, derisa për Paderbonin luajti, mesfushori shqiptar, Klaus Gjasula, i cili u vlerësua me notën 7.2. /Gazeta Express/