Një burrë nga turma e festuesve e thirri kryeministrin “Rambo”, përgjigja e tij ishte epike


Gazeta Express
13 Qershor 2019 8:22

Dje sheshi i Prishtinës ishte mbushur me qytetarë që kishin dalë për t’i parë live Bill Clinton-in e Medeleine Albright-in.


E me këta të dy në parakalimin për nder të 20-vjetorit të hyrjes të trupave të NATO-s ishin natyrisht edhe krerët kosovarë.


Gjatë ecjes nëpër sheshin e Prishtinës, një qytetar të cilit po i kalonte kryeministri Ramush Haradinaj e thirri me zë të lartë atë “Rambo”.


Përgjigja e kryeministrit drejtuar qytetarët që e thirri me këtë nofkë ishte epike dhe spontane.


Shikojeni videon për ta parë përgjigjen.

Te fundit


Kthehu lart