Nis mbledhja e Kryesisë së Kuvendit, LDK-ja e VV-ja e bojkotojnë


Gazeta Express
12 Korrik 2019 11:50

Ka nisur të mbahet mbledhja e sotme e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës.

Në të po marrin pjesë pos kreut të Kuvendit, Kadri Veseli, edhe Xhavit Haliti nga PDK-ja, Aida Dërguti nga PSD-ja, si dhe një përfaqësues i komuniteteve, njofton Klan Kosova.

Dy partitë tjera opozitare, LDK e VV, e kanë bojkotuar këtë mbledhje.

Te fundit


Kthehu lart