Në Manastiri zbulohen armë dhe municion, paditet penalisht 34 vjeçari - Gazeta Express

Në Manastiri zbulohen armë dhe municion, paditet penalisht 34 vjeçari

Gazeta Express

16/05/2019 8:37

Pushkë, revole dhe municion i ndryshëm është zbuluar sot në një shtëpi në qytetin e Manastirit.

Sipas të dhënave zyrtare të MPB-së, pjesëtar të policisë sot kanë kryer bastisje në shtëpinë e personit D.G, 34 vjeçar, nga Manastiri i dyshuar se ka kryer veprën penale armë mbajtje pa leje dhe material tjera shpërndarëse shkruan KOHA.

Gjatë kësaj bastisje, nga policia e Manastirit kanë informuar se është konfiskuar katër pushkë gjuetie, një revole, një pushkë ajrore, 55 plumba të kalibrit 9 mm, 77 plumba për municion gjuetie e materiale të ngjashme.