“Në burgun e Fierit punonjësit vijnë me listë, “shefi” u merr para sepse ka fushatë elektorale” - Gazeta Express

Gazeta Express

17/04/2019 18:59

“Në burgun e Fierit punonjësit vijnë me listë, “shefi” u merr para sepse ka fushatë elektorale”

Gazeta Express

17/04/2019 18:59

Një ish punonjëse e burgjeve shqiptare ka denoncuar këtë të mërkurë fenomenin e korrupsionit që sipas saj ka veshur të gjithë institucionin e burgut të Fierit.

Denoncimi është bërë publik nga ish kryeministri Berisha, teksa vetë ish punonjësja shkruan se në burgun e Fierit punë gjen ai që vjen nga Partia Socialiste. Nga ana tjetër shefi i personelit Arjan Hasani, sipas denoncueses merr shuma të majme parash për vendet e punës e madje edhe nga punonjësit aktualë, me pretekstin se është kohë fushate elektorale dhe se paratë duhen.

Statusi i plotë i Berishës:

Narkopolicia e burgjeve:

Rekrutim me lista partie jashte çdo kriteri.
Ryshfete te majme nga drejtuesit.

Lexoni mesazhin e policit dixhita! sb

Mirëmbrëma Z.Berisha.Unë që po të dërgoj këtë sms jam një ish punonjëse e policis së burgjëve.Dua të bëj publike një presion ose shantazh që u bëhet punonjësve të burgut të fierit.Duke qën se është një institucion i ri rekrutimet në këtë burg jan bër tërësisht me lista partie dhe 70 % e punonjësve në uniformë jan pa arsim përkatës(shkoll të mesme)nga ana e titullarit të këtij institucionit Arjan Hasani,shefit të personelit dhe krahut të tij të djathtë Ardjan Hysi u bejne presion ketyre punonjesve duke u mare nga 700 deri ne 1 milion leke .kjo nen preteksin se zgjedhjet po afrojn e na duhen lek per fushat .Vetem 2 muajt e fundit kan qene rreth 30 punonjes qe kan dhene doreheqje duke mos pranuar te paguajne

Anonim ju lutem./Express