MPJ konfirmon arrestimin e Kryeshefit të KRU Gjakova: Supozohet të jetë i kërkuar nga Interpoli

Ministria e Punëve të Jashtme ka konfirmuar se Kryeshefi i KRU Gjakova, Hasan Krasniqi, është arrestuar në Bullgari.Në një përgjigje për Gazetën Express, MPJ ka thënë se ai është ndaluar më 19 shkurt, në pikëkalimin kufitar “Gyushevo”. “Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës konfirmon se në mbështetje të informatave zyrtare … Continue reading MPJ konfirmon arrestimin e Kryeshefit të KRU Gjakova: Supozohet të jetë i kërkuar nga Interpoli