Ballina

Gazeta Express

27/06/2019 12:24

MPB demanton: Nuk është arrestuar Blerim Ahmedi, vëllau i “El-Chekës”

Ballina

Gazeta Express

27/06/2019 12:24

Ministria e Punëve të Brendshme, i ka mohuar informatat nëpër media se është arrestuar vëllai i publikuesit të “bombave”, “El Cheka”,

“Nuk është arrestuar, ka qenë në Polici për të njoftuar për protestën që do të organizohet të dielën”, thotë për Porltalb.mk, zëdhënësi i MPB-së, Toni Angellovski.

Vëai i “El Chekës”, ka qenë organizator i protestave në Tetovë, përpara Selisë së BDI-së. Protesta pati për qëllim, siç u shpreh vëllai i El Çekës, të shpreh pakënaqësi ndaj “padrejtësive që u bëhen shqiptarëve” dhe ndaj “rastet e montuara politike”, shkruan Portalb.mk.