10
*
° °

Moti më 07.02.2019 në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me intervale me diell.

Sipas institutit, temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 0-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius.

“Shtypja atmosferike do të shënoj rritje mbi vlerat e normales. Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe juglindjes me shpejtësi 1 deri 5 m/s”.