Moti sot në Maqedoninë e Veriut - Gazeta Express
string(35) "moti-sot-ne-maqedonine-e-veriut-178"

Maqedoni

Gazeta Express

20/05/2024 10:04

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedoni

Gazeta Express

20/05/2024 10:04

Moti sot do të jetë me vranësira dhe reshje lokale shiu. Pasdite në më shumë vende do të jetë i paqëndrueshëm me reshje të rrëmbyeshme shiu dhe bubullima.

Do të fryjë dhe erë e fortë dhe paraqitje të izoluar të breshrit. Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 12 deri në 16, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 22 deri në 27 gradë.

Lexo Edhe:

Në Shkup moti do të jetë i ngjashëm me vranësira dhe reshje të kohëpaskohshme shiu. Pasdite në disa pjesë të luginës moti do të jetë i paqëndrueshme me reshje të rrëmbyeshme, bubullima dhe kushte për shfaqje të motit të ligë.

Temperatura minimale do të ulet në 16, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 26 gradë.