Moti sot në Kosovë, ulen temperaturat - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

12/09/2019 7:30

Moti sot në Kosovë, ulen temperaturat

Ballina

Gazeta Express

12/09/2019 7:30

Sot do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Vranësirat në disa pjesë, kryesisht në qendër dhe veriperëndim të vendit kanë mundësi të shoqërohen me reshje afatshkurta shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-26 gradë celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja dhe jugperëndimi me shpejtësi 1-7m/s.