Mot me diell dhe me vranësira lokale


Gazeta Express
17 Qershor 2019 11:30

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë, pasdite me vranësira lokale. Do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare me drejtim verilindor.

Temperatura maksimale do të jenë në interval prej 20 deri në 37 gradë Celsius.

Në Shkup do të jetë mot me diell dhe dhe i nxehtë.

Temperatura e mëngjesit ka arritur deri në 20 gradë, ndërsa e ditës deri në 33 gradë Celsius./GazetaExpress/

Te fundit


Kthehu lart