Momenti kur tërmeti në Turqi përjetohet në program televiziv 'live' - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

24/01/2020 22:01

Momenti kur tërmeti në Turqi përjetohet në program televiziv ‘live’

Lajme

Gazeta Express

24/01/2020 22:01

Turqia Lindore është goditur nga një tërmet me magnitudë 6.8 ballë, duke lënë pas 4 viktima, dhjetëra të lënduar dhe dëme të konsiderueshme materiale.

Lidhur me situatën e rëndë, kanë reaguar autoritetet turke të cilat janë shprehur se ekipet e kërkim shpëtimit ndodhen në terren për të ndihmuar qytetarët.

Ndërkohë, në rrjetet sociale qarkullon edhe një video, ku shihet sesi lëkundjet ndihen “live” në televizion.

Personat të cilët ndodhen në studio “lëkunden” nga tërmeti, i cili zgjat për disa sekonda.