Molliqaj: Haradinaj duhej të ftonte partitë për diskutim para dorëheqjes


Gazeta Express
19 Korrik 2019 20:33

Pas dorëheqjes së Haradinajt, edhe Dardan Molliqaj shprehi reagimet e tij. Molliqaj fajsoi edhe Haradinajn pasi ky i fundit dha dorëheqjen pa e ftuar partitë për diskutim paraprak.

Molliqaj gjithashtu tha ftesa e Haradinajt nga Gjykata Speciale është e papranueshme siç është e padrejtë vetë gjykata.

Ai gjithashtu se kjo gjykatë na u imponua nga insistimet e Serbisë dhe krimet që kanë ndodhur në Kosovë, duhet të gjykohen Institucionet e Kosovës.

Më poshtë gjeni postimin e plotë:

Te fundit


Kthehu lart