Moderatori i njohur Ermal Qori jep dorëheqjen nga emisioni në RTSH (VIDEO) - Gazeta Express
string(72) "moderatori-i-njohur-ermal-qori-jep-doreheqjen-nga-emisioni-ne-rtsh-video"

Shqiperi

Gazeta Express

21/05/2024 17:05

Moderatori i njohur Ermal Qori jep dorëheqjen nga emisioni në RTSH (VIDEO)

Shqiperi

Gazeta Express

21/05/2024 17:05

Moderatori i njohur Ermal Qori nuk do të jetë më pjesë e Radio Televizionit Shqiptar. Mësohet se ai ka dhënë dorëheqjen nga emisioni i ‘Mirmëngjes Shqipëri’ pa dhënë arsye.

Por ky vendim i papritur i tij mund të ketë ardhur dhe si reagim kundër mosmarrjes së masave nga drejtuesit e lartë në RTSH ndaj gafave të moderatores Valbona Mëhilli që e shoqëronte çdo mëngjes në emision.

Lexo Edhe:

Kujtojmë se emisioni i tyre i cili niste që në orën 06:00 të mëngjesit ka mbushur rrjetin me memet dhe gafat e Valbona Mëhillit dhe kjo ka bërë që moderatori Qori të distancohej nga e gjithë kjo situatë.