Kthehu lart

Nëna e kafshoi në buzë pasi nuk ndalonte së qari, vdes vogëlushja

Nëna e kafshoi në buzë pasi nuk ndalonte së qari, vdes vogëlushja GazetaExpress

Një vajzë me aftësi të kufizuara u nda nga jeta pasi nëna e saj i kafshoi buzët për ta ndaluar së qari.

Në vitin 2015, Katya Spesivtseva në moshën 6-vjecare u kafshua në buzë nga nëna e saj, Ludmila, në qytetin Revda të Rusisë.

Vogëlushja vuante nga paraliza cerebrale, dhe pasi filloi të qante natën, nëna e saj u tërbua dhe filloi ta godiste, shkruan "Mirror".

Pasi ajo nuk po pushonte edhe pas goditjeve, vendosi ta kafshonte në buzë.

Katya kaloi disa ditë ashtu, pa marrë ndihmën mjekësore, ndërsa nëna e saj vendosi të thërriste ambulancën vetëm disa ditë më pas.

Kur u transportua në spital, vogëlushja u konstatua me shumë plagë në trupin e saj, ndërsa policia arrestoi nënën e saj, e cila u dënua nga gjykata me 4 vite burg.

Katya më pas u adoptua nga një familje në qytetin e Anapës në Detin e Zi, ku mori një trajtim shumë më të mirë.

Sëmundjet e shumta në trupin e saj agravuan, ndërsa ajo ndërroi jetë në moshën 9-vjeçare si pasojë e një ataku në zemër.

Mjekët delaruan se nëse do të kishte marrë një trajtim mjekësor më të shpejtë pas kafshimit, Katya do të vazhdonte të jetonte.

    Data: 12 Shtator 2018 07:43
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera