Kthehu lart

NASA: Një tjetër astereoid i drejtohet Tokës

NASA: Një tjetër astereoid i drejtohet Tokës GazetaExpress

Një astereoid i përmasave sa një autobus po i afrohet planetit Tokë sipas informacioneve të publikuara nga NASA.

Astereoidi do të udhëtojë në një rrugë prej 113,000 km nga pika e origjinës e deri në planetin tonë.

Gjerësia e këtij trupi qiellor është rreth 12 metra ndërkohë që mund të shihet edhe me sy të lirë nga vende të caktuara.

Ky astereoid është quajtur 2018 DV1 dhe pritet të mbërrijë ditën e premte. /Blitz.al/

    Data: 02 Mars 2018 02:39
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera