Kthehu lart

Habiten shkencëtarët, një krijesë misterioze del nga deti

Habiten shkencëtarët, një krijesë misterioze del nga deti GazetaExpress

Një krijesë misterioze është gjetur në bregun e një plazhi afrikan dhe ka habitur shkencëtarët. Studiuesit kanë mbetur të habitur kur kanë parë krijesën 6 metra të gjatë në bregun e Parkut Kombëtar të Dorob.

Kafsha e çuditshme kishte ngjashmëri mes një balene dhe një delfini, por gjendja në të cilën ishte dekompozuar trupi e bënte të pamunduar përcaktimin e saktë.

Por pas një studimi të detajuar, shkencëtarët dolën në përfundimin s kjo krijesë është një balenë “Cuvier”. Kjo është hera e dytë që gjendet një kafshë e tillë në Namibi që prej vitit 2000.

    Data: 11 Qershor 2018 11:04
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera