Kthehu lart

Ajsbergu që po habit botën me misterin e tij

Ajsbergu që po habit botën me misterin e tij GazetaExpress

Kjo foto e bërë nga NASA në Antarktikë ka mahnitur jo pak njerëz.

Ajsbergu është një drejtkëndor i rregullt, si i prerë me thikë.

Të gjithë e dimë që natyra nuk është e përkryer, nuk i bën gjërat si me vizore. Por prapë, kjo dukuri është natyrore. Nuk e ka prerë asnjë alien.

Ajsbergët me përsosmëri të tilla kanë ndodhur dhe më parë, dhe formën e marrin kur shkëputen nga një masë tjetër.


Shkencëtarët e krahasojnë me thoin, që nëse e lë të rritet, një ditë mund të këputet vetë me prerje shumë të drejtë./Tch


    Data: 22 Tetor 2018 19:39
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera