Milan kërkon të shfrytëzojë gabimin e Romës dhe të vazhdojë të luftojë për Champions


Gazeta Express
6 Maj 2019 19:33

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Milanit dhe Bolognas.

Milan dhe Bologna do të përballen në “San Siro” nga ora 20:30, sfidë e vlefshme për xhiron e 35 në Serie A, raporton Gazeta Express.

Objektivi i Milanit është Champions League dhe falë gabimit të Romës, tani është edhe më shumë i arritshëm.

Aktualisht, skuadra e Gennaro Gattusos gjendet edhe jashtë zonës Europa League, në vendin e shtatë. Por, me një triumf sonte, do të shkonte në kuotën e 69 pikëve dhe do të barazonte Romën në pozitën e pestë dhe me tri ndeshje të mbetura – objektivi do të ishte më shumë i arritshëm.

Milan:

Bologna:

Te fundit


Kthehu lart