Milaim Zeka bashkëndjen me Dardan Molliqajn - Gazeta Express

Milaim Zeka bashkëndjen me Dardan Molliqajn

Lajme

Gazeta Express

16/05/2019 11:28

Deputeti i Nismës, Milaim Zeka, ka bashkëndjerë me deputetin e PSD-së, Dardan Molliqajn, pas arrestimit. Zeka ka kërkuar nga kryetari i parlamentit Kadri Veseli që t’i dërgojë një letër kryeprokurorit të shtetit për ta njoftuar kryesinë e kuvendit dhe kryetarin Veseli që pa paralajmërim të mos e kapin asnjë deputet.

“A e din prokurorët çka është deputeti a kanë familje a kanë fëmijë, apo veç ju teket se dikush ju jep urdhër politik, shko gjuju filanit edhe ju gjuhen. Ishalla nuk të kan ndalë me folë Dardan”, tha Zeka në Kuvend.

“Nuk munden organet e shtrembësisë me prek asnjë deputet pa paralajmërim paraprak. Kadri Veseli duhet mi shkru letër kryeprokurorit të shtetit, që ta paralajmërojnë kryesinë e Kuvendit para se ta t’i prekin deputetët”, tha ai.

Dardan Molliqaj është arrestuar të martën nga Policia e Kosovës. E probleme të ngjashme ka pasur edhe deputeti Zeka, në të kaluarën.