Mickovski: Zaev mbron Kiracovskin dhe Remenskin, paralajmërohet “Reket 2,3,4” - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

11/09/2019 17:10

Mickovski: Zaev mbron Kiracovskin dhe Remenskin, paralajmërohet “Reket 2,3,4”

Ballina

Gazeta Express

11/09/2019 17:10

Kreu i VMRO-DPMNE-së Hrisjan Mickoski ka paralajmëruar skandale të reja në lidhje me zhvatjen. Sipas tij, kryeministri Zoran Zaev dëshiron të mbrojë deputetët e LSDM-së, Aleksandër Kiracovski dhe Frosina Remenski, për të cilët VMRO-ja hedh dyshime se janë të involvuar në rastin “Reket”.

“Ai dëshiron kontroll të plotë mbi prokurorinë që të mos të përgjigjet për rastin “Reket”, mirëpo besoj se do ti duhet edhe për “reket2, reket3, reket,4”, ka thënë Mickovski

Plani i Zaevit është të mos arrihet marrëveshje. Ai dëshiron kontroll të plotë mbi prokurorinë sepse kjo i duhet mos të përgjigjet mbi rastin “reket”, mirëpo frikësohem se ky kontroll do ti duhet për rastin reket2, 3, 4, … tenderët e Rashkovskit. Mos të zbulohet edhe Kiracovski e as Frosina Remenski dhe të gjithë të tjerët të përfshirë në kriminalitet. Ja për çka nuk është arritur marrëveshja ka deklaruar kreu i opozitës maqedonase të partisë më të madhe  VMRO-DPMNE, Hristijan Mickovski