Meta dhe Rama “harrojnë” krizën në Tiranë, takohen në Prishtinë - Gazeta Express

Meta dhe Rama “harrojnë” krizën në Tiranë, takohen në Prishtinë

Ballina

Gazeta Express

12/06/2019 14:32

20 vjetori i ndërhyrjes së trupave të SHBA-ve dhe NATO-s në Kosovë bëri bashkë edhe politikën shqiptare.

Në festime, ku ishe i ftuar special ish- Presidenti amerikan Bill Klinton, morën pjesë edhe kreu i Shtetit shqiptar, Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama.

Rama e Meta shtrënguan duart sëbashku, ndërsa i pranishëm ishte edhe zëvendësndihmës sekretarin amerikan i shtetit, Palmer.

Kujtojmë që ku takim vjen pas klimës së nxehtë politike në Shqipëri.

Meta anuloi zgjedhjet e 30 qershorit, për një datë të pacaktuar për shkak të krizës në vend, ndërsa mazhoranca e Ramës por mbledh firma për shkarkimin e Presidentit./Express