Mësuesja në teleshe, akuzohet për marrëdhënie seksuale me nxënësit - Gazeta Express

Mësuesja në teleshe, akuzohet për marrëdhënie seksuale me nxënësit

Lajme

Gazeta Express

18/10/2019 23:29

Një mësuese akuzohet për marrëdhënie seksuale me një numër të lartë nxënësish.

Ish-modelja, që u bë mësuese e historisë, Fiona Viotti, 30 vjeçe, ka dhënë dorëheqjen pasi u akuzua për  marrëdhënie me një nxënës, 18 vjeç.

Por tani raportohet se ajo ajo ka patur marrëdhënie seksuale edhe me nxënës të tjerë.

Mediat britanike raportojnë se më shumë se 40 djem po merren me pyetje.

Ngjarja ka ndodhur në një shkollë në Afrikën e Jugut.

Prindërit ngritën padi te shkolla është vetëm me nxënës djem, një nga më të famshmet në vend, dhe tani bordi drejtues ka ngritur një grup hetimi me avokatë, pasi dyshohet se ish modelja ka pasur marrëdhënie seksuale edhe me djem të tjerë, pasi mes nxënësve qarkullonin video seksuale të saj me nxënës.