Messi tentoi ta shpëtojë Dembelen: Ai s’di të flasë - Gazeta Express

Messi tentoi ta shpëtojë Dembelen: Ai s’di të flasë

Sport

Gazeta Express

08/10/2019 8:46

Lionel Messi bëri gjithçka që pati mundësinë për ta shpëtuar bashkëlojtarin e tij, Ousmane Dembelen, nga kartoni i kuq në ndeshjen e Barcelonës kundër Sevillas të dielën, madje edhe duke i kritikuar njohuritë e francezit në gjuhën spanjolle.

Anësori francez i Barcelonës i kishte thënë gjyqtarit Miguel Antonio Mateu Lahoz “je i keq, je shumë i keq”. Kjo deklaratë bëri që Dembele të ndëshkohet me karton të kuq, transmeton Gazeta Express.

Por, kapiteni Messi iu afrua gjyqtarit, bashkë me lojtarët e tjerë të Barcelonës, për të tentuar ta sqarojnë keqkuptimin. Argjentinasi i tha gjyqtarit se francezi nuk di të shprehet shumë mirë në gjuhën spanjolle.

“Nuk di të flasë! Nuk di të flasë!”, pretendoi Messi.

Përveç që e kishte mbrojtur Dembelen, pamjet e siguruara nga televizione spanjoll Cuatro tregojnë se edhe vetë Messi e kishte quajtur Lahozin “të keq”.

Edhe Gerard Pique tentoi ta shpëtojë Dembelen, duke sugjeruar se francezi kishte thënë “në mënyrë shumë të keqe”, por Lahozi ishte i qartë dhe ia përsërit katalonasit fjalët e francezit.

Se sa gjatë do të jetë i suspenduar Dembele pas këtij incidenti nuk dihet ende, mirëpo ai mund të jetë në rrezik për derbin kundër Real Madridit. /Gazeta Express/