Merr fund ankthi/ Alvini mbërrin në Romë, lot gëzimi. Momenti kur përqafohet me babain dhe dy motrat - Gazeta Express

Merr fund ankthi/ Alvini mbërrin në Romë, lot gëzimi. Momenti kur përqafohet me babain dhe dy motrat

Ballina

Gazeta Express

08/11/2019 8:59

Kthehet ne shtepi Alvin Berisha. Vogelushi 11 vjecar qe u rrembye nga e ema në dhjetor 2004 dhe iu bashkuan ISIS ne Siri ka mberritur ne Rome.

Mediat italiane shkruajne se Alvin u transferua me një fluturim të planifikuar Alitalia (AZ 827) menjëherë pas 07:00 në aeroportin e Romës, Fiumicino nga Beiruti.

perqafim

Ai eshte pritur nga babai i tij, Afrimi me te cilin, sic shkrujane mediat italiane kane qene edhe dy motrat e tij me te medha.

motrat

Valbona, nëna e vogelushit qe perfundoi ne Siri pasi u dashurua me personin qe e radikalizoi ka humbur jetën në një shpërthim, nderkohe qe Alvini mbeti peng në kampin e refugjatëve të Al Hol në verilindje të Sirisë, ku është gjetur fillimisht nga emisioni “Le Iene”.

Croce Rossa Italiana@crocerossa

#Alvin è in Italia! Ora è tra le braccia del padre e delle sorelle. A breve il Presidente della #CroceRossa Francesco Rocca racconterà alla stampa i dettagli dell’operazione #UnItaliaCheAiuta408:02 AM – Nov 8, 2019Twitter Ads info and privacySee Croce Rossa Italiana’s other Tweets