Më së shumti gola në vitin 2019, Benzema hyn në top pesëshe - Gazeta Express

Më së shumti gola në vitin 2019, Benzema hyn në top pesëshe

Sport

Gazeta Express

22/09/2019 23:25

Benzema ka gjetur sërish rrjetën.

Sulmuesi i Real Madridit ka shënuar në fitoren 1-0 të Los Blancos kundër Sevillas, duke shkuar në kuotën e 20 golave në La Liga në vitin kalendarik 2019.

Vetëm Lionel Messi, Kylian Mbappe dhe Robert Leeandoeski kanë shënuar më shumë se francezi, nga 21 gola.

Kurse, aq sa Benzma ka realizuar në vitin 2019 në Premierligë sulmuesi i Manchester City, Sergio Aguero.

Goli i Benzemas i shënuar me kokë kundër Sevillas, ishte i nënti në vitin 2019, më shumë se çdo lojtar tjetër në top pesë ligat më të mira në Evropë, gjithnjë sipas faqes për histori dhe statistika “OptaJose”.

Benzema aktualisht është golashënuesi më i mirë në La Liga me pesë gola. /Gazeta Express/