Mblidhet kryesia e LDK-së


Gazeta Express
19 Korrik 2019 19:45

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, e ka mbledhur sonte kryesinë e partisë së tij pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit.

Ky takim i anëtarëve të kryesisë së LDK’së do të mbahet pas situatës së re të krijuar me dorëheqjen e Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit të Kosovës.

Ndryshe, pas këtij zhvillimi në skenën politike kosovare, Mustafa ka thënë Ai ka theksuar se LDK e ka kërkuar dorëheqjen e Haradinajt por i vije keq që kjo ndodhi për shkak të Gjykatës Speciale.

“Besoj fuqishëm se lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka qenë e drejtë dhe e pastër dhe poashtu besoj se pafajësia e z. Haradinaj do të provohet edhe kësaj radhe”, ka shkruar Mustafa, transmeton Gazeta Express.

Te fundit


Kthehu lart