Masat për ndeshjen e Shqipërisë me Francën, policia ndalon të riun - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

17/11/2019 15:10

Masat për ndeshjen e Shqipërisë me Francën, policia ndalon të riun

Ballina

Gazeta Express

17/11/2019 15:10

Ndeshja me Shqipërisë dhe Francës, që do të luhet mbrëmjen e sotme, ka bërë që policia të marrë masa të rrepta për ndalimin e fishekzjarrëve dhe kapsollave në stadium.

policia

Kështu policia njofton se, si pasojë e shtimit të masave të kontrollin, që kanë nisur që në pikat kufitare, është kapur një shtetas kosovar, i cili kishte një çante shpinë plot me fishekzjarrë dhe kapsolla.

75513466_2219607291665434_2764264788774092800_n

Njoftimi i policisë:

“Policia e Shtetit Në kuadër të masave të marra për garantimin e rendit dhe sigurisë , parandalimin e futjes së fishekzjarrëve dhe kapsollave në stadium gjatë ndeshjes që do luhet mbrëmjen e sotme në stadiumin “Arena Kombëtare”, në Tiranë, Policia ka shtuar masat e kontrollit duke filluar që në hyrje në pikat e kalimit kufitarë dhe deri në momentin që tifozët do hyjnë në stadium.

Si rezultat i masave të marra, Policia Kufitare e Morinës gjatë kontrollit të ushtruar së bashku me autoritetin doganor në autobusin me drejtues shtetasin kosovar B. M, gjeti një çantë shpine me fishekzjarrë dhe kapsolla, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale. Në këtë autobus udhëtonin në mënyrë të organizuar shtetas kosovarë për të marrë pjesë në ndeshjen e futbollit Shqipëri-Francë.

Kontrollet e rrepta do vijojnë në të gjitha pikat e kalimit kufitar, dhe në çdo ambient ku dyshohet se mund të ketë fishekzjarre dhe kapsolla, si dhe për elementë me precedent kriminal që mund të tentojnë për të hyrë në stadium”.