Maqedonia kaplohet nga zjarret, vatër e re mbi lagjen Pintija në Shkup


Gazeta Express
18 Gusht 2019 15:51

Zjarri ka kapluar malin pranë lagjes Pintia në Shkup. Zvonko Tomevski, zv/komandant i zjarrfikësve, për Alsat tha se aktualisht tre ekipe po punojnë në lokalizimin e zjarrit.

Tomevski gjithashtu informoi se gjatë ditës së djeshme zjarri kishte kapluar lagjen e Nerezit në Shkup, mirëpo zjarri është lokalizuar me kohë dhe është parandaluar përhapja drejt malit të Vodnos.

Te fundit


Kthehu lart