LIVE: Kosova – Anglia, starton pjesa e dytë - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

17/11/2019 18:59

LIVE: Kosova – Anglia, starton pjesa e dytë

Ballina

Gazeta Express

17/11/2019 18:59

Kosova dhe Anglia do t’i përmbyllin eliminatoret për ‘Euro 2020’ me ndeshjen në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, ku ‘Dardanët’ kanë premtuar dhe do të krijojnë atmosferë të veçantë…

90+ – Mbyllet ndeshja, Anglia fiton 0-4 ne Fadil Vokrri

90′ – Mount shenon per 0-4

83′ – Shenon edhe Rashford, 0-3 per Angline

82′ – Largohet Nuhiu, inkuadrohet Rashani

79′ – Gabim ne mbrojtjen e Kosoves, shenon Harry Kane

77′ – Nuhiu (Kosova) nuki godet qysh duhet ne drejtim te portes

76′ – Rast i arte per Kosoven pas nje kundersulmi fantastik, por Milot Rashica u pengua nga Rice, duke nxjerr goditje nga kendi

74′ – Kundersulm i mire i Angline, por Mergim Vojvoda mbulon mire Harry Kanen dhe ze topin per ta kthyer te Aro Muric

74′ – Kosova bukur tenton me Rashicen, Halimin dhe Celinen, por pa arritur te ndertojne aksionin sic duhet

73′ – Largohet Florent Hadergjonaj, inkuadrohet per Kosoven Edon Zhegrova

73′ – Chamberlain largohet nga loja, inkuadrohet Mount, mesfushori i Chelsea

69′ – Aksion fantastik nga Kosova, por perfundimi ishte i pasuksesshem nga Florent Hadergjonaj. Halimi dhuroi top vrases, por rezultati mbetet 0-1

68′ – Rashford i Manchester United tenton nga krahu i majte, por aty eshte Amir Rrahmani, eviton rrezikun

65′ – Bernard Challandes e largon nga loja Valon Berishen, inkuadrohet Besar Halimi

63′ – Kosova tenton te ndertoje dhe te befasoje Angline, por Milot Rashica harkon dobet

62′ – Shtylla ia mohon golin Harry Kanet dhe e shpeton Kosoven, mbetet rezultati 0-1

59′ – Largohet Odoi, inkuadrohet Rashford per Angline

59′ – Hudson-Odoi i Chelsea ne nje solo aksion tenton serish ta mposhte Aro Muricin, por topi perfundon jashte portes

57′ – Loje e bukur nga te dyja palet, Kosova rrit presionin

53′ – Harkon Berisha, Amir Rrahmani tenton serish, por i pafat – tjeter goditje nga kendi

50′ – Celina harkon bukur nga kendi, berisha godet me te majten dhe me pas Rrahmani mund te kishte shenuar shume lehte, por nuk e devijoi topin aq sa per ta futur ne rrjete

49′ – Kosova shton presionin dhe nxjerr goditje nga kendi

48′ – Alexander Arnold nga goditja e denimit, por Aro Muric serish i sigurt

47′ – Kololli nderhyne ne Sterling dhe ndeshkohet me te verdhe, goditje denimi per mysafiret

46′ – Starton pjesa e dyte, Kosova po humb 0-1 me golin e Winks

Statstikat pas 45 minutave ne pjesen e pare ne ndeshjen Kosove – Angli ku ‘Dardanet’ po humbasin 1-0 nga ‘tre Luanet’.

Golin per Angline e ka realizuar mesfushori i Tottenham, Harry Winks

45′ – Mbyllet pjesa e parë ne ‘Fadil Vokrri’

42′ – Kosova tenton, Rashica harkon bukur, por mbrojtesit e Anglise e evitojne rrezikun

40′ – Anglia vazhdon te krijoje raste

35′ – Kosova e Anglia serish me loje te hapur, ‘Dardanet’ tentojne te dalin para, por veshtire pasi Kombetarja angleze e administron lojen ne menyre perfekte

32′ – Winks shenon per Angline, 0-1

31′ – Anglia shton presion, rast i mire me ane te Kane, por Aliti dhe Rrahmani evitojne rrezikun

30′ – Hudson-Odoi i Chelsea tenton ne nje solo aksion, por Aro Muric serish tregohet i vemendshem

26′ – Edhe Dresevic tenton nga distanca, por ishte i pasakte ne tentimin e tij

24′ – Milot Rashica godet fort nga distanca, por pa ndonje problem per portierin e Anglisë, Pope

21′ – Anglia krijon aksion te bukur, tenton te gjeje golin ne ‘Fadil Vokrri’, por nuk del asgje sipas planit, serish Aro Muric kap topin me duar

15′ – Rast shume i mire per anglezet, Kane pason bukur te Sterling, ky i fundit tenton me te djathten, por Muric ia mohon golin me nje pritje fantastike

12′ – Anglia tenton me Sterlinh, por aty eshte Aro Muric, duke kapur topin me duar

11′ – Atmosfere fantastike ne Fadil Vokrri, Kosova e Anglia po bejne loje te hapur

9′ – Si gjithmone, ne minuten e nente nderohet legjenda ‘Fadil Vokrri’

7′ – Atdhe Nuhiu gjuan bukur me koke, por ne vend eshte portieri, Nope

2′ – Kosova rrezikon me Hadergjonajn, por pa ndonje problem per portierin, Nick Pope

1′ – Starton ndeshja në Fadil Vokrri mes Kosovës dhe Anglisë

.

.

Kosova – Anglia, formacionet ZYRTARE:

Futbollistët e Anglisë dhe Kosovës zbresin në ‘Fadil Vokrri’

Gjithçka është gati për startin e ndeshjes mes Kosovës dhe Anglisë, që do të nisë nga ora 18:00.

Futbollistët tashmë kanë arritur në stadiumin ‘Fadil Vokrri’.

Tifozët anglezë me plis të bardhë në kokë këndojnë nëpër rrugët e Prishtinës: “Serbinë e rrahin kudo që shkon!”

Tifozët anglezë, bashkë me ata kosovarë – janë duke krijuar atmosferë fantastike në Prishtinë.

Pak para ndeshjes në ‘Fadil Vokrri’ mes Kosovës dhe Anglisë, tifozët janë duke kënduar nëpër rrugët e Prishtinës.

Gazeta Express ka siguruar një video ku tifozët anglezë, me plis të bardhë në kokë dhe flamur të Kosovës – këndojnë nëpër rrugët e kryeqytetit të Kosovës.

“Serbinë e rrahin kudo që shkon”, ishin fjalët e tifozëve të Anglisë, ashtu si mbrëmë nëpër kafene të Prishtinës.