LDK-ja njofton se do ta mbledhë Këshillin e Përgjithshëm për ta zgjedhur kryesinë e re të partisë


Gazeta Express
22 Gusht 2019 14:40

Lidhja Demokratike e Kosovës përmes një komunikate për media ka njoftuar se ditën e nesërme do ta mbajë mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm, shkruan Gazeta Express.

Në komunikatë thuhet se do të diskutohen rezultatet e kësaj partie në zgjedhjet e fundit parlamentare dhe lokale, si dhe do të zgjidhet Kryesia e re e LDK-së.

“Nesër (e premte), më datë 23 gusht 2019, në orën 17:30, në Selinë e LDK-së, mbahet mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së ku do të diskutohen rezultatet në zgjedhjet e fundit të përgjithshme dhe lokale dhe perceptimi publik për LDK-në si dhe do të zgjedhet Kryesia e LDK-së”, thuhet në komunikatën e LDK-së.

Deputetët e LDK-së në seancën e sotme për shpërndarjen e Kuvendit të Kosovës kanë votuar pro. /GazetaExpress/

Te fundit


Kthehu lart