Lajmi i fundit: Trajneri në Rumani pëson infarkt në fushë


Gazeta Express
21 Korrik 2019 23:21

Ndeshja në kuadër të kampionatit rumun mes Dinamo Bukureshtit dhe Universitatea të Kraiovës është ndërprerë pasi që trajneri i Dinamos ka pësuar infarkt.

Trajneri i skuadrës Eugen Neagoe ka pësaur infarkt në minutën e 25’të të ndeshjes dhe menjëherë stafi mjekësor ka reaguar. Ambulanca pastaj e ka dërgaur me urgjencë në spital.

51 vjeçari ishte në pankinë kur i ndodhi sulmi.

Lojtarët në fushë ishin të shokuar nga ajo që panë.

Raportohet se trajneri është jashtë rrezikut për jetë.

Ndeshja përfundoi 0-2 për Kraiovën./Express/

Artikull i sponsoruar

Te fundit


Kthehu lart