Kthehu lart

Vuçiq tregon se si luante dikur shah me shqiptarët

Vuçiq tregon se si luante dikur shah me shqiptarët GazetaExpress

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se dikur luante shah vazhdimisht me shqiptarët.

Duke folur për Klan Kosovën, ai deklaroi se kundërshtarët më të fortë në shah i kishte shqiptarët.

“Gjatë shërbimit ushtarak, duke kërkuar kundërshtarë në shah, gjithmonë kam hasur në shqiptarë që kanë qenë të vetëmësuar apo kanë luajtur me të vjetrit, që luajnë shah, dhe ata kanë qenë gjithmonë kundërshtarët më të fuqishëm", ka deklaruar Vuçiq.

"Këtë e kujtoj gjithmonë", është shprehur ai.

    Data: 15 Maj 2018 22:26
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera