Kthehu lart

Vitin 1992: Thaçi në konferencë me aktivistët e LDK-së

Vitin 1992: Thaçi në konferencë me aktivistët e LDK-së GazetaExpress

Kryetar i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Hashim Thaçi, në vitin 1992 ishte në një konferencë me aktivistët e LDK-së.

Konferenca kishte të bënte me protestat për lirimin e objekteve shkollore dhe universitare, që ishin uzurpuar nga pushteti serb.

Në foto shihet Thaçi bashkë me Mujë Rugovën, Agim Hysenin dhe Rexhep Osmanin.

Thaçi në ato vite ishte pjesë e kryesisë së Unionit të Studentëve të UP-së, e mbase edhe anëtar i LDK-së.

    Data: 01 Nentor 2015 07:26
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera