Kthehu lart

Temperatura rreth 20 gradë priten këtë vikend

Temperatura rreth 20 gradë priten këtë vikend GazetaExpress

Sipas parashikimeve të meteorologëve fundjava do përcillet me mot më të ngrohtë.

Ditëve të ardhshme me përmirësimin e motit dhe depërtimin e fushave të presionit të lartë, nuk pritet të kemi qarkullim të mjaftueshëm ajror, kështu që vlerat e indeksit AQI nga të mira dhe mesatare, gradualisht mund të rriten edhe në vlera të pashëndetshme.

Temperaturat e ajrit, deri në fundjavë do të rriten mbi vlera mesatare. Minimalet do të luhaten nga 2C deri në 6C, e maksimalet nga 9C deri në 17C.Të enjten do të fryejë erë mesatare drejtimesh të ndryshme, 3-6m/s, e nga e premta erë mesatare nga jugperëndimi 2-7m/s.Shtypja atmosferike do të rritet rreth vlerave normale, por në fillim të javës së ardhshme sërish pritet të pësojë rënie.

Më poshtë keni parashikimet e motit nga nesër (09 mars) deri më 12 mars.

9.03 – Mot i butë, paradite me vransira, e gjatë ditës dhe në mbrëmje priten kthjellime.

10.03-11.03 – Në fundjavë pritet të mbajë mot më i ngrohtë, kryesisht me diell. Gjatë orëve të mbrëmjes vransirat do të shtohen, e vende-vende priten edhe mundësi për reshje shiu.
12.03 – Mot i butë, me vransira dhe intervale me diell. Paradite dhe gjatë ditës me shi.
    Data: 08 Mars 2018 19:18
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera