Kthehu lart

Studentja 21-vjeçare përdhunohet dhe rrihet për vdekje nga një bandë

Studentja 21-vjeçare përdhunohet dhe rrihet për vdekje nga një bandë GazetaExpress

Një studente 21-vjeçare me nota të shkëlqyera nga Afrika e Jugut u rrëmbye nga një bandë që e përdhunoi dhe e vrau me gurë.

Hannah Cornelius doli nga apartamenti me shokun e saj, Cheslin Marsh në mesnatë kur një grup prej katër meshkujsh i shkuan me nxitim tek makina.

Nëpërmjet xhamit të hapur, ata futën dorën në makinë dhe i vunë kaçavidën në gjoks duke e kërcënuar se do e vrisnin.


Nga ana tjetër, 22-vjeçari Cheslin u kërcënua për vdekje me thikë në shpinë.


Ata i grabitën paratë e telefonin dhe e mbyllën në bagazhin e makinës.


Më pas, të katër djemtë e dërguan me detyrim për të blerë drogë të tipit metafetaminë të pastër.


Pasi tymosën drogë, e goditën Cheslin me tulla shtëpie dhe e hodhën në një banesë të braktisur, por ai ia doli të shpëtonte.


Kur shkoi të jepte me urgjencë alarmin për mikeshën, ai zbuloi se banda e kishte përdhunuar dhe i kishte hedhur një gur të madh që e la të vdekur.

    Data: 15 Tetor 2018 21:38
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera