Kthehu lart

Qyteti i Kosovës që përkrah Francën kundër Kroacisë, i stolisur me flamuj francezë

Qyteti i Kosovës që përkrah Francën kundër Kroacisë, i stolisur me flamuj francezë GazetaExpress

Kampionati botëror “Russia” 2018 ka zgjuar interesim të madh të shqiptarëve, pasi aty ishin prezentë katër bashkëkombësit e përfaqësueses së Zvicrës; Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka, Valon Behrami dhe Blerim Xhemajli.

Megjithatë, pasi Zvicra u eliminua nga Suedia, kosovarët me të madhe përkrahën përfaqësuesen e Kroacisë, pasi dihet se kjo e fundit dihet është një rival i madh i Serbisë.

Mirëpo, në finalen e nesërme ndërmjet Kroacisë dhe Francës një qytet i Kosovës ka zgjedhur që ta përkrah më shumë “gjelat”.

Bëhet fjalë për qytetin e Gjilanit i cili është stolisur me flamuj të Francës.


    Data: 14 Korrik 2018 14:52
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera