Kthehu lart

Po transportonte paratë e kazinosë, aksidentohet makina. Autostrada "mbulohet" me dollarë

Po transportonte paratë e kazinosë, aksidentohet makina. Autostrada "mbulohet" me dollarë GazetaExpress

Jemi mësuar të shohim duke rënë shi apo borë, por jo edhe dollarë siç ka ndodhur në Illinois të SHBA-së.

Pasi shoferi i një veture që po transportonte paratë e një kazinoje humbi kontrollin dhe u përplas me një veturë tjetër në autostradë, mijëra dollarë filluan të bien nga qielli.

Dhe pasi që paratë i përkisnin një kazinoje dhe kompania që merrej me transportimin e tyre ishte e obliguar t’i dërgojë në destinacionin e caktuar, policia është detyruar të bllokojë rrugën derisa forca të shumta të policisë t'i mbledhin të gjitha që ishin shpërndarë nëpër rrugë dhe hapësirën e gjelbëruar.

    Data: 25 Janar 2018 13:06
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera